Elektro Keman Şov

Klasik Batı Müziği eğitiminin yanı sıra, daha sonrasında elektronik müziğe olan ilgisiyle, elektro keman ile tanıştı. Elektronik müziği sevmesiyle elektro keman ile şovlar yapmaya başladı. Bir çok düğün daveti, lansman geceleri, ünlü gece klüpleri, yazlık mekanlarda elektro keman ile şovlar yaparak, elektro keman şovu Türkiye’ye tanıttı.

2015 yılında Burak Yeter, Funky C ve Serdar Ayyıldız gibi önemli DJ’ler ile birlikte birçok sahne performansında yer alıp, elektro keman ile şovlar yapmaya devam etmiştir.

2016 yazı dünyaca ünlü Nikki Beach Bodrum’da ünlü dj’ler eşliğinde 3 ay boyunca yine elektro keman şov yapmıştır.

2016 yazında Bodrum’un en köklü ve eski gece klübü olan Halikarnas’ta da elektro kemanıyla bir çok defa sahneye çıkmıştır.

2016 kışında Pakistan, Qatar, Makedonya, Kıbrıs’ta birçok solo performans vermiş, elektro keman show sergilemiştir.

Suay Doğanay birçok ünlünün, tanınmış kişilerin özel davet, düğün ve etkinliklerinde sahne almıştır. 2016 yılında Pakistan’ın önde gelen ailesi Salman ailesinin kızlarının görkemli düğününde sahne almıştır. Bu düğün rengarenk, tıpkı filmlerdeki bir sahneyi andırmaktadır.

Düğünlerde gelin ve damatla birlikte, onlara podyumda eşlik edip, daha sonrasında ise düğün boyunca çeşitli zamanlarda performans sergilemektedir. Çaldığı düğün ve beachlerde birçok gelin damat adayı da kendi düğünlerinde Suay Doğanay ile birlikte olmak istemiş ve düğünlerine renk katmasını talep etmiştir.

Hala daha yurt dışı ve şehir dışında birçok düğün performansları gerçekleştirmektedir.

2017 yılı yaz aylarında Bodrum, Çeşme, Antalya, İzmir şehirlerinde, birçok solo performans göstermiştir.

Kıbrıs, Antalya ve Makedonya’da yine birçok elektro keman şov yapmıştır.

2017’nin son haftasında ise İstinye Park AVM’de İstanbul’un yarısına elektro kemanını dinleterek, hoş dakikalar geçirmiştir.

2017’ye veda ederken DJ Mert Özkaya ile Kıbrıs Girne’de, Kıbrıslıları adeta elektro keman şovuyla mest etmiştir.

Hem dans şovları, hem enerjisiyle, kendinden çokça bahsettiren Suay Doğanay’ı, elektro keman şovu dalında çokça izleyeceğiz. Elektro keman enstürmanını başka bir boyuta taşıyan Suay Doğanay, ileride dünyaca ünlü festivallerde çalmak isteyip, bunun için çalışmalarını sürdürmektedir. Türkiye ve dünyadan prodükterlerle yaptığı parçaları önümüzdeki günlerde, sıkça dinleyeceğiz.

Amacı; elektro keman ile yapılmış parçalarını tüm dünyaya duyurmak, sevdirmek ve izletmektir.

2018’in mart ayında Akasya AVM’de bir workshop ve söyleşi yapacak olan Suay Doğanay elektro kemanın inceliklerini, elektronik müzikle buluşması ve merak edilen tüm soruları cevaplayacak. Ayrıca bu workshop’ta müthiş performanslarıyla sevenleriyle buluşacak.

Halen Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’nda yüksek lisans programında, Prof.Leyla Pınar ile tez çalışmalarını sürdürmektedir. Aynı zamanda, Marmara Üniversitesi’nin Pedagojik Formasyon programına devam etmektedir.

Aynı zamanda DJ’lik ve prodüktörlük dersleri almayı sürdürmektedir.