Hakkında

Keman hayatına 1995 yılında, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Prof. Selaattin Yunkuş ile başladı. Daha sonra eşi Ebru Yunkuş ile çalışmalarına devam etti. Sonraki yıllarda Bahar Biricik ve Doç. Ceyda Uzgören ile çalıştı.

2004 yılında lise eğitimine, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na yatay geçiş yaparak, Prof. Nuri İyicil ile başladı. Nuri İyicil’in vefatından sonra eşi Prof. Çiğdem İyicil ile çalışmalarına devam etti.

Daha sonra okulu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda Doç. Hande Özyürek’in öğrencisi olup, yoğun çalışmalar sonucu, 2014 yılında mezun olmuştur.

Uluslararası Şile Bezi Kültür Festivali’nde, 2004-2007 yıllarında opera sanatçısı olan babası Timur Doğanay’a  eşlik etmiştir.

2007 ve 2009 yıllarında Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi Keman Master Sınıfına katıldı. Lukas David ve Pierre Amoyal ile çalışmış ve kapanış konserinde yer almıştır.

2007 yılında Adnan Saygun 100.Yıl Anma konserinde Şef Gürer Aykal yönetiminde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Orkestrası’nda yer aldı ve Gülsin Onay ve Atilla Aldemir’e eşlik etti.

2008 yılında Akbank – Özcan Ulucan Atölyesine katıldı. Kapanış  konserinde  Handel – Re Major Sonat  çaldı.

2008 yılında Darüşşafaka Lisesi’nde 1 yıl keman öğretmenliği yapmış ve uzun çalışmaların ardından birçok öğrencisini konsere çıkarmıştır.

2009 yılında Pera Gençlik Orkestrası’nda baş kemancı olarak konserler vermiştir.

2010 yılında Bosch Genç Yetenekler Vagon Konserleri’nde yer almıştır.

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Gençlik Orkestrası ile bir çok konser vermiştir ve Antalya-Aspendos ve Bodrum turnelerine katılmıştır.

2011 yılında Almanya-Worms’da Prof. Joshua Epstein’ın masterclass’ına katılmış, Beethoven sonat ve Ulvi Cemal Erkin keman konçertosunu çalışmış, eğitim sonunda bunların konserlerini vermiştir.

2011-2012 yıllarında Şef Cem Mansur ile, Avrupa’da sayısız konserde yer almıştır. Beethoven Fest gibi önemli organizasyonlarda Türkiye Ulusal Gençlik Filarmoni Orkestrası ile bir çok konserde çalmıştır. Almanya Belçika Hollanda Avusturya’da birçok önemli konserde TUGFO ile çalmıştır.

2013 yılında Bursa Devlet Senfoni Orkestrası’nda zaman zaman görev almış, konserlerinde Oğuzhan Balcı gibi önemli şeflerle çalmıştır.

2013 yılında Şef Cem Mansur yönetimindeki Türk-Yunan orkestrasına katılmış, Sakız Adası’nda ve Seferihisar’daki konserlerde yer almıştır.

2013 yılında Marmara Kolejinde keman-piyano öğretmenliğine başlamış ve halen birçok çocuğu eğitmektedir.

2015 yılında Haliç Üniversitesi Konservatuvarı’na yüksek lisans bölümüne girmiş ve burada aynı zamanda hoca olmuştur.